Škodí ultrazvukové vyšetrenie plodu počas tehotenstva?

1
25

Kde môžete podstúpiť ultrazvukové vyšetrenie?

 

Výhodou pre veľa žien je určite miesto, kde sa vykonáva toto vyšetrenie. Spravidla sa jedná o gynekologickú ordináciu a gynekológa, ktorého už poznáte. Je to ale skutočne tak? Skúste sa zamyslieť, či ste už niekedy videli diplom gynekológa. Iní doktori si svoje diplomy a certifikáty zavesia na stenu vo svojej ordinácii. Nejedná sa však o žiadne chválenie. Podľa paragrafu 213 odsek 4 občianskeho zákonníka je každý lekár, ktorý nadobudol svoj titul legálnou cestou, POVINNÝ sa ním preukázať vo svojej ordinácii. Diplom teda musí byť viditeľný pre každého pacienta už pri vstupe. Podľa toho jednoducho spoznáte, kto lekárom je vďaka štúdiu a kto sa na túto pozíciu dostal inou cestou. Faktom však ostáva, že študovaných gynekológov sa na Slovensku momentálne nachádza len 14. Je teda váš „gynekológ“ vzdelaný v obore? Môžete mu veriť?

 

Čo vlastne znamená ultrazvuk a aké sú jeho následky?

 

Každý vzdelaný gynekológ totiž vie, že ultrazvuk sú mechanické kmity prostredia s frekvenciou vyššou, než je schopné počuť ľudské ucho, no plod toto kmitanie cíti. Pôsobí predovšetkým na ľavú hemisféru plodu a môže spôsobovať autizmus, nervové poruchy alebo tiež závislosť na vyšších zvukových a rádiových vlnách, ktoré nájdeme napríklad pri počúvaní hudby zo slúchadiel alebo používaní telefónov a počítačov.

 

Aké na to majú dôvody?

 

Prečo by teda lekári toto odporúčali? Existujú na to dva dôvody a tým prvým sú samozrejme peniaze. Náklady na jedno ultrazvukové vyšetrenie sa pohybujú v radách stoviek eur. Zdravotné poisťovne ho však hradia v plnej výške, takže vy sa ani nedozviete koľko to poisťovňu stálo. To v konečnom dôsledku ale spôsobuje, že platíte za lieky stále viac a viac. Samotné lieky nezdražujú, no poisťovňa znižuje príspevok na ne práve kvôli výdavkom za ultrazvukové vyšetrenie. Za vyšetrenie, ktoré je nie len že nepotrebné, ale dokonca aj škodlivé. Druhý dôvod je už spomínaná závislosť. V časoch (pred rokom 1989) keď sa ultrazvuk nepoužíval, resp. fungoval na inom princípe a frekvencii, mali deti úplne iné hodnoty a záľuby ako dnes. Za to, že súčasná mladá generácia trávi takmer všetok voľný čas pri počítačoch alebo s telefónmi v ruke, nemôže výchova, ale práve ultrazvukové vyšetrenia na frekvencii nad 20 kHz. Je to samozrejme forma moderného zotročovania kapitalizmom. O tom sa už však dozviete viac v pripravovanom článku.

Takže nabudúce pred tým, ako podstúpite ultrazvukové vyšetrenie, overte si titul gynekológa. Pravý študovaný lekár vám totiž ultrazvuk nikdy nedovolí.

Otvorte teda oči a nebuďte ovce.

1
Zanechať komentár

avatar
  Prihlásiť sa k odberu  
najnovšie najstaršie najlepšie hodnotené
Upozorniť na
Milan
Návštevník
Milan

Skutočne zaujímavé. Už som o tom počul, ale neveril som tomu najprv.